Пт. Сен 20th, 2024

Ціни на нафту перевищили 80 доларів за барель: експерти назвали причини

Ціни на нафту перевищили 80 доларів за барель: експерти назвали причини
Резервуари для зберігання сирої нафти / Фото: REUTERS/Ismail Zitouny

На Близькому Сході окрім бойових дій панує невизначеність з видобутком нафти.

У вівторок ціни на нафту залишилися в межах торгового діапазону після недавнього стрибка понад 7%. Підвищення цін було викликане занепокоєнням щодо поставок через можливе розширення конфлікту на Близькому Сході та ризик закриття лівійських нафтових родовищ, пише Reuters.

Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 3 центи до 81,46 долара за барель станом на 06:30 за Гринвічем, тоді як ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate у США впали на 6 центів до 77,36 долара за барель.

«Можна сказати, що ціни на нафту зробили паузу після недавнього зростання, що свідчить про перепочинок після стрімкого підйому останніх днів», — зазначив Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.

«З огляду на нещодавній стрибок цін на нафту через геополітичні ризики на Близькому Сході та можливе припинення видобутку в Лівії, учасники зараз очікують подальшого розвитку подій, щоб оцінити ситуацію».

Різке зростання цін протягом трьох попередніх сесій було спричинене очікуваннями зниження процентних ставок у США, що могло б підвищити попит на паливо, військовими зіткненнями між Ізраїлем та Хезболлою в Лівані на вихідних, які загрожують розширенням конфлікту на Близькому Сході, та можливим припиненням поставок із Лівії.

За цей період WTI зросла на 7,6%, а Brent — на 7%.

У понеділок адміністрація на сході Лівії заявила про плани закрити нафтові родовища в цьому регіоні, відповідальні за майже весь видобуток країни, через напруженість навколо керівництва центрального банку, що призвело б до зупинки виробництва та експорту.

Однак не було підтвердження цієї інформації від міжнародно визнаного уряду в Тріполі чи Національної нафтової корпорації (NOC), яка контролює нафтові ресурси країни.

Політична суперечка може вплинути на весь видобуток нафти в Лівії, який складає 1,17 мільйона барелів на день, згідно з останніми даними Reuters щодо видобутку країн-членів ОПЕК у липні.

Аналітик Vortexa Серена Хуанг зазначила, що хоча ведмежий попит, зокрема в Китаї, може тиснути на ціни на нафту, потенційне закриття лівійських родовищ може скоротити пропозицію, стримуючи подальше зниження цін.

Related Post