Вартість чорного золота змінила тренд в четвер.
На початку азійської торгової сесії в п’ятницю ціни на нафту залишилися стабільними, але до кінця тижня очікується їхнє зниження, пише Reuters.
Це зумовлено переглядом даних щодо зайнятості в США. Зміни цього показника викликали побоювання щодо зміни попиту, а також переговорами про припинення вогню в Газі, які знизили занепокоєння щодо можливих перебоїв у постачанні.
Станом на 00:33 GMT ф’ючерси на нафту марки Brent впали на цент до 77,21 долара за барель, тоді як ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) зросли на 4 центи до 73,05 долара за бочку.
Обидва контрольні показники вперше за п’ять сесій зросли в четвер на тлі очікувань, що Федеральна резервна система США незабаром знизить процентні ставки, що частково зняло побоювання щодо економічних перспектив найбільшого споживача нафти.
Згідно з протоколом липневого засідання ФРС, більшість чиновників вважають, що центральний банк планує знизити процентні ставки вже наступного місяця. Незважаючи на це, ф’ючерси на Brent за тиждень впали приблизно на 3%, а WTI знизився майже на 5%.
На початку тижня обидва показники досягли найнижчого рівня з початку січня після того, як уряд США значно переглянув дані щодо кількості нових робочих місць, створених у країні до березня. Це спричинило занепокоєння щодо можливої рецесії в США, що може негативно вплинути на попит на нафту в країні. Крім того, останні дані з Китаю, найбільшого імпортера нафти, свідчать про складну економічну ситуацію та зниження попиту на нафту з боку місцевих нафтопереробних заводів.
Переговори про припинення вогню в Газі між Ізраїлем і ХАМАС сприяли зменшенню занепокоєння щодо постачання нафти, що вплинуло на її ціни цього тижня. У четвер у Каїрі розпочався новий раунд переговорів між делегаціями США та Ізраїлю з метою досягнення домовленості щодо перемир’я.
Деякі аналітики вважають, що в найближчі тижні нафта може знайти підтримку. За даними аналітиків UBS, глобальні запаси нафти знизилися за останні два місяці, що свідчить про відставання пропозиції від попиту.