Пт. Сен 20th, 2024

Ціна нафти різко зросла: все застигло в очікуванні звіту про безробіття в США

Ціна нафти різко зросла: все застигло в очікуванні звіту про безробіття в США
Нафтове сховище / Фото: REUTERS/Adrees Latif

Ціни на нафту різко підвищилися під час азійських торгів у п’ятницю, оскільки інвестори залишалися обережними перед публікацією важливих даних про зайнятість у США. Вони аналізували значне скорочення запасів нафти в США та затримку підвищення обсягів видобутку виробниками ОПЕК+, пише Reuters.

Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 13 центів, досягнувши 72,82 долара за барель станом на 05:07 за Гринвічем, тоді як ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate піднялися на 12 центів, або на 0,17%, до 69,27 долара за барель.

«Загалом панує обережний настрій, оскільки ринок намагається осмислити змішані економічні дані з США, а підготовка до звіту про зайнятість обмежує певні ризики», — зазначив ринковий стратег IG Йеп Джун Ронг.

За тиждень Brent наближалася до падіння майже на 8%, а WTI — на 6%. Протягом цього часу економічні сигнали з США залишалися неоднозначними напередодні оприлюднення в п’ятницю даних про зайнятість у несільськогосподарському секторі, які можуть вплинути на рішення Федерального резерву щодо зниження процентної ставки на засіданні 17-18 вересня.

Активність у сфері послуг у США залишалася стабільною в серпні, але зростання зайнятості у приватному секторі уповільнилося, що відображає послаблення на ринку праці.

«Нещодавні спогади про розпродажі на початку серпня можуть ще свіжо впливати на інвесторів, посилюючи обережність щодо ринку праці в США», — додав Йеп.

На початку серпня ціни на нафту впали більш ніж на долар, а Brent досягла семимісячного мінімуму через побоювання рецесії в США. Проте ціни згодом відновилися через загрозу ескалації конфліктів на Близькому Сході.

ОПЕК+ ухвалила рішення відкласти заплановане підвищення видобутку на жовтень і листопад, заявивши, що може призупинити або скасувати це рішення за потреби.

«Ринки не були вражені цим кроком», — зазначають аналітики ING, додавши, що побоювання щодо попиту залишаються головним чинником слабких настроїв.

На ринок також позитивно вплинуло зниження долара США, яке зробило нафту дешевшою для покупців, що використовують інші валюти.

Related Post