Пн. Сен 9th, 2024

Російський держбанк підвищив комісії за перекази коштів

Російський держбанк підвищив комісії за перекази коштів
ВТБ банк / Фото: росЗМІ

Вартість деяких послуг зросте у 30 разів.

Російський банк ВТБ, єдиний з російських банків, який має повноцінний філіал у Китаї, вирішив значно підвищити комісії за операції в юанях, повідомляють росЗМІ.

«ВТБ Шанхай» через своїх менеджерів попередив корпоративних клієнтів про те, що з 1 вересня вартість юаневих переказів зросте як для вихідних, так і для вхідних операцій, посилаючись на два джерела, близькі до міжнародних розрахунків.

Найбільше — у 30–35 разів — зросте комісія за перекази в шанхайський філіал ВТБ з інших банків: зараз вона становить 0,17–0,2% від суми, а з вересня — 6%.

Для власних клієнтів, які переводять кошти між російським та китайським підрозділами ВТБ, банк підвищить комісію на чверть — з 2,5% до 3%. Щоб платіж дійшов швидше, ніж за 10 днів, доведеться заплатити 4% від суми, а якщо потрібен термін до 5 днів — 5%.

Комісії у «ВТБ Шанхай», який став головним банком для розрахунків з Китаєм після масових блокувань платежів китайськими кредитними організаціями, зростають через труднощі з доступом до юанів, повідомило одне з джерел «Ведомостей». Вартість залучення китайської валюти різко зросла, і компаніям, що потрапили під санкції, стало важче її отримати, а курс юаня в Росії вже на 10% відрізняється від світових котирувань.

Китайські банки, які раніше переводили юані з Росії до Китаю, відмовилися від співпраці з «ВТБ Шанхай» після його внесення до санкційного списку, про що раніше повідомляли джерела The Moscow Times.

США ввели санкції проти шанхайської дочірньої компанії ВТБ у червні — одночасно з обмеженнями щодо Московської біржі, що призвело до припинення біржової торгівлі доларом і євро в Росії. У результаті, перекази за маршрутом ВТБ — «ВТБ Шанхай» — китайський постачальник практично зупинилися, про що повідомляли джерела The Moscow Times.

Внаслідок цього банку фактично довелося працювати «на зустрічних потоках»: він міг переводити кінцевим отримувачам у Китаї лише ті юані, які надходили на рахунки його клієнтів від платежів за російський експорт.

Незважаючи на це, черга на відкриття рахунку у «ВТБ Шанхай» розтягнулася на 3–4 місяці, повідомляє співрозмовник «Ведомостей». Через тривалість черги головний банк надсилає списки на відкриття рахунку у китайський філіал лише раз на місяць, про що він також знає.

Related Post