Вт. Сен 10th, 2024

Німеччина придбає системи ППО для України і оновить власні

Німеччина придбає системи ППО для України і оновить власні
Ракетні комплекси IRIS-T. Джерело: Diehl Defense

Олаф Шольц розповів, скільки систем отримає Україна у найближчі 2 роки.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц прийняв на озброєння передову систему протиповітряної оборони для Бундесверу та підтвердив замовлення на ще п’ятьох таких систем, а також додаткові 17 одиниць для України для захисту від російських атак, пише Bloomberg.

Виступаючи в середу на військово-повітряній базі поблизу Кіля, Шольц оголосив, що закупівля шести систем IRIS-T для Бундесверу, вироблених компанією Diehl Defense GmbH & Co. KG, стане ключовим елементом у зміцненні європейської ініціативи Sky Shield. Цей проєкт, очолюваний Німеччиною, об’єднує 21 країну, включно з Великою Британією та Туреччиною, і має на меті зробити континент менш вразливим до авіаударів у період зростання геополітичної напруги.

Шольц зазначив, що системи IRIS-T, які постачаються Україні, вже допомогли збити понад 250 російських ракет і безпілотників, рятуючи багато життів. Чотири додаткові системи будуть надіслані до кінця цього року, а решта — на початку наступного.

«Це свідчить про те, що підтримка Німеччини для України залишається стабільною», — підкреслив Шольц, звертаючись до гостей, зокрема міністра оборони Бориса Пісторіуса.

«Ми забезпечили контракти та фінансування завчасно, щоб Україна могла покладатися на нашу допомогу й надалі», — додав він. «Це також показує високу ефективність нашої оборонної промисловості, коли їй забезпечено належне планування».

Незважаючи на фінансові обмеження, уряд Шольца став одним із найбільших спонсорів України після початку повномасштабного вторгнення Росії, надавши або пообіцявши матеріальну допомогу на суму близько 28 мільярдів євро, поступаючись лише США.

До 2026 року Україна отримає 24 системи IRIS-T з Німеччини, серед яких 12 систем середньої дальності та 12 меншої дальності. Шість систем для Бундесверу коштуватимуть приблизно 950 мільйонів євро.

Хоча Шольц отримав похвалу за зміцнення протиповітряної оборони України, його також критикували за відмову постачати ракети великої дальності. Канцлер висловив занепокоєння тим, що така зброя може загострити конфлікт, якщо її використають для ударів по російських цілях.

Шольц також спростував критику рішення дозволити США розміщувати звичайну зброю великої дальності на території Німеччини з 2026 року.

Related Post