Вс. Июл 21st, 2024

ЄЦБ знизив процентні ставки вперше з 2019 року

By admin Июн8,2024

У четвер Європейський центральний банк (ЄЦБ) знизив процентні ставки вперше за майже п’ять років.

Основна відсоткова ставка була знижена з 4,50% до 4,25%, що збіглося з ринковими очікуваннями та прогнозом економістів. При цьому ЄЦБ залишив інвесторів у невизначеності, не давши ясності щодо своїх подальших кроків.

Перспектива інфляції залишається незрозумілою після різкого уповільнення минулого року, що може змусити центральний банк зачекати кілька місяців перед наступним етапом пом’якшення монетарної політики.

«Рада керуючих продовжить дотримуватися підходу, що залежить від даних, і приймати рішення на кожному засіданні, щоб визначити відповідний рівень і тривалість обмежень», — йдеться у заяві ЄЦБ.

Хоча ЄЦБ залишив відкритими свої варіанти на липень, низка впливових політиків, включаючи члена ради Ізабель Шнабель та голову центрального банку Нідерландів Клааса Кнота, вже висловилися за паузу наступного місяця. Це створює передумови для зниження ставок у вересні.

Економісти прогнозують ще два зниження ставок ЄЦБ цього року, швидше за все у вересні та грудні. Водночас, ринки очікують від одного до двох знижень, хоча ще на початку року прогнозували п’ять етапів пом’якшення монетарної політики.

By admin

Related Post